Jak składać rożek niemowlęcy — instrukcja krok po kroku

Rożki niemowlęce wykorzystywane do zawijania dziecka i zapewniania mu przytulnych warunków do drzemki. Rożek, który ciasno otacza maluszka, ogranicza mu zakres ruchów, który dla nowo narodzonego dziecka może być przytłaczający i szokujący. Rożek ogranicza mu nie tylko ruch, ale też tłumi dźwięki, dzięki czemu dziecko jest spokojniejsze, zrelaksowane i łatwiej jest mu zasnąć w bezpiecznych okolicznościach zbliżonych do tego, które znał z brzucha matki.

Rożek niemowlęcy jest niezastąpionym gadżetem niemowlęcym, bez którego nie można wyobrazić sobie wyprawki dziecięcej.

Zastanawiasz się jak składać rożek niemowlęcy tak, by korzystanie z niego było wygodne zarówno dla maluszka, jak i dla rodzica? Przeczytaj nasz artykuł!

Składanie rożka niemowlęcego — łatwiejsze niż myślisz?

Wybierając odpowiedni model rożka niemowlęcego wykonany z antyalergicznych materiałów naturalnego pochodzenia, mamy pewność, że będzie to bezpieczne akcesorium, które zapewni wygodę i komfort maleństwu. Odpowiednio dobrany rożek będzie doskonale sprawował się zarówno zimą, jak i latem. Latem będzie chronił przed promieniami słonecznymi, a zimą ogrzeje maleństwo i będzie czuwać nad spokojem jego snu.

Składanie rożka niemowlęcego tak, by było to komfortowe dla maleństwa, może wydawać się skomplikowanym zadaniem. Jednak przy odrobinie wprawy oraz przy tym, jak wyglądają współczesne projekty akcesoriów dziecięcych, to zadanie może być prostsze, niż może się zdawać!

Jak skutecznie złożyć rożek niemowlęcy, by był bezpieczny?

Przy składaniu rożka niemowlęcego warto skorzystać z instrukcji, która sprawi, że wybrana metoda zawiązania rożka będzie najbezpieczniejsza i najwygodniejsza dla maluszka. Użytkowanie rożka zależne jest przede wszystkim od tego, czy jest taka potrzeba w danej chwili oraz tego, czy dzidziuś dobrze reaguje na wiązanie w rożku niemowlęcym. Nie każde dziecko wymaga tego rodzaju praktyki. Niektóre noworodki przy krępowaniu ruchów czują się jeszcze bardziej poddenerwowane i nie pomaga im to w wyciszeniu. W większości przypadków ta metoda jest jednak bardzo skuteczna. Należy przede wszystkim obserwować dziecko i jego reakcje na rożek niemowlęcy. Jak składać rożek niemowlęcy, żeby było to bezpieczne? Należy zadbać o to, żeby mimo ścisłego owinięcia maluszka, miał on swobodę i naturalne ułożenie ciała. Trzeba zwrócić uwagę na wygodne ułożenie nóżek i rączek, by nie było to dyskomfortowe. Warto zadbać też o odpowiednie zawiązanie rożka, by maluszek w czasie ruchu nie rozluźnił supła i nie wyturlał się z zawiniątka.

Składanie rożka niemowlęcego krok po kroku

Odpowiednie wiązanie rożka zapewnia dziecku komfort, ale też nie sprawia, że maleństwo długo utrzymuje się w niewygodnej i szkodliwej pozycji, która mogłaby drażnić maleństwo i wpłynąć negatywnie na jego postawę. Warto więc skorzystać z instrukcji składania rożka niemowlęcego, by odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo i wygodę dzidziusia. Składanie rożka niemowlęcego krok po kroku jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. W celu złożenia rożka należy rozłożyć go całkowicie. Następnie na materiale należy położyć dzidziusia tak, by jego głowa znajdowała się w jednym z rogów, następnie zaginamy dolny róg rożka, następnie zaginamy lewy róg rożka a na końcu, wykonujemy ostatnie zagięcie prawego rożka. W zależności od rożka uwieńczeniem składania gadżetu dziecięcego jest zawiązanie go lub zapięcie na rzep. Po zawiązaniu warto sprawdzić, czy maleństwo na pewno ma odpowiednią ilość miejsca, która zapewni mu delikatny i naturalny ruch rączkami i nóżkami.

Rożek niemowlęcy to wdzięczne akcesorium, które można wykorzystać nie tylko świeżo po narodzeniu dziecka. Jest to czas, gdy rodzice jeszcze nie czują się pewnie z noszeniem maleństwa na rękach i potrzebują dodatkowej ochrony dzidziusia. Mimo że wybrany becik niemowlęcy najbardziej przydaje się w pierwszych miesiącach życia, a przewidziany czas na korzystanie z różka w jego pierwotnym charakterze szacuje się na 3 miesiące, to może on mieć też wiele innych zastosowań! Nie musisz pozbywać się rożka po tym, jak maluszek wyrośnie z zawijania. Rożek niemowlęcy może być także wykorzystywany jako podkładka do przewijania, kołderka do wózka, kocyk lub mata do zabawy.

Rożek niemowlęcy to niezastąpiony gadżet, który dba o spokój maleństwa... ale i świeżo upieczonego rodzica, który może obawiać się, że zrobi krzywdę dziecku, które po narodzinach wydaje się bardzo kruche. 

Wybierz odpowiedni model rożka niemowlęcego i zapewnij komfort swojemu maluszkowi w pierwszych miesiącach swojego życia. Zadbaj też o swoją wygodę i spokój w trakcie noszenia dziecka na rękach.

Blog

Przeczytaj ostatnie artykuły blogowe

Jak kokon niemowlęcy może ułatwić Wasze życie rodzicielskie?

W świecie rodzicielstwa, każda chwila jest cennym darem. Jednak zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa i spokoju dla naszych maluszków to priorytet, który nie zawsze jest łatwy do osiągnięcia. Dlatego warto wspierać się w tym rodzicielstwie rozwiązaniami i produktami, które ułatwiają nam funkcjonowanie z noworodkiem i niemowlakiem. J

Przeczytaj
Jak przygotować się do porodu?

Moment narodzin dziecka jest jednym z najbardziej niezwykłych i emocjonujących momentów w życiu każdej rodziny. To początek nowego rozdziału, który zmienia wszystko nie tylko dla dziecka, ale także dla całej rodziny. Poniżej podpowiemy jak skutecznie przygotować się na ten niepowtarzalny moment porodu.

Przeczytaj
Jak zadbać o spokojny sen dziecka?

Zdrowy, odpowiednio długi sen jest istotną częścią doby każdego człowieka, a przede wszystkim dziecka. Noworodek potrzebuje nawet do 18 godzin snu, podczas gdy trzylatkowi wystarczy ich 12. Podczas snu dziecięcy organizm nie tylko się regeneruje, ale także przetwarza informacje,  emocje i zapamiętuje to, czego nauczył się w ciągu dnia. Dlatego bardzo istotne jest to by zapewnić maluszkowi jak najlepsze i bezpieczne warunki do wypoczynku.

Przeczytaj

Nowości

Promocje

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl