Tkaniny

Wszystkie tkaniny, z których tworzymy nasze produkty zakupujemy u zaufanych dostawców i polskich producentów, którzy od wielu lat istnieją na rodzimym rynku.

Bawełna w naszych produktach jest produkowana w Polsce, posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Jest to system certyfikacji oraz badań produktów i półproduktów włókienniczych na wszystkich stopniach ich obróbki. Ma on na celu zapewnienie, że produkty włókiennicze nim oznaczone są wolne od substancji szkodliwych oraz potencjalnie szkodliwych (mowa o substancjach chemicznych zakazanych i kontrolowanych prawnie lub takich, które w negatywny sposób mogą oddziaływać na zdrowie człowieka). Produkty włókiennicze, aby uzyskać certyfikat Oeko-Tex Standard 100 są poddawane szeregowi badań przeprowadzanych w specjalistycznych laboratoriach. Badaniom podlegają nie tylko parametry mające wpływ na ciało człowieka poprzez bezpośredni kontakt ze skórą, ale także takie, które powodują, że substancje szkodliwe mogą dostać się do organizmu drogą wziewną lub poprzez ślinę. Gwarantuje to, że materiały, z których korzystamy zostały dokładnie przebadane i są całkowicie bezpieczne dla Dzieci, a nawet Niemowląt. Używamy bawełny premium, gramatura powyżej 150g/m2 która wyróżnia się najwyższą starannością wykonania oraz wykorzystaniem najnowszych technologii do produkcji bawełny jak też jej zadruku. Bawełna premium jest dodatkowo wykończana poprzez enzymowanie, zmiękczanie oraz biel optyczną. Ma piękny design oraz niezwykle miękką fakturę . Dodatkowo druk cyfrowy wykonywany metodą reaktywną daje tej tkaninie niebywałą trwałość kolorów i jest całkowicie niewyczuwalny pod palcami.

Polar Minky, nabywamy u polskiego producenta, posiada Certyfikat Bezpieczny dla Dziecka – który potwierdza, że wyrób jest bezpieczny dla dziecka i gwarantuje pełny komfort użytkowania. Minky jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku, posiada właściwości oddychające, szybko schnie i jest elastyczna. Minky to tkanina bardzo mięciutka, puszysta i delikatna w dotyku. Nie drapie, nie jest szorstka, składa się z tysięcy, albo i milionów drobnych włókien poliestrowych. I chociaż jest tkaniną syntetyczną, posiada szereg fantastycznych właściwości, w tym przepuszczalność, jest to materiał, który oddycha, a do tego bardzo szybko schnie. Nie potrzeba jej prasować, wręcz nie wolno.

Ale wygląd to nie wszystko! To czego nie widać w naszych produktach również jest bezpieczne. I to bardzo. Wypełnienie kocyków, poduszek oraz pozostałych akcesoriów stanowi hipoalergiczna włóknina silikonowa. Włóknina ta charakteryzuje się niezwykłą miękkością oraz puszystością przy jednoczesnym zachowaniu sprężystości. Dzięki temu kocyki oraz poduszki nie odkształcą się nawet po wielu praniach. Włóknina jest wykonana w 100% z trudnopalnych włókien poliestrowych. Ma właściwości antyalergiczne.. Włókno jest białe, czyste i świeże posiada certyfikat Oeko-Tex®Standard100. Włóknina jest przewiewna, bezwonna, nie chłonie wilgoci, nie prószy się i nie wydziela żadnych związków chemicznych. Nie rozrywa się podczas prania.

Także poliester wodoodporny użyty między innymi w matach posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, tkanina spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa dla produktów dla dzieci.

Został przebadany na obecność metali ciężkich oraz migracji pierwiastków, dzięki czemu uzyskał pozytywny wynik podczas testów dotyczących bezpieczeństwa zabawek oraz wszelkich akcesoriów dla dzieci.

Teraz już wiecie jak ważne jest dla nas bezpieczeństwo i jakość materiałów, z których szyjemy nasze produkty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl