Ręcznik do rączek – element wyprawki do żłobka lub przedszkola

Ręcznik do rączek – ważny element wyprawki

Szykując wyprawkę dla swojego maluszka należy mieć na uwadze, że to dla niego bardzo stresująca zmiana w życiu. Maluch, który do tej pory pozostawał jedynie pod opieką bliskich, na kilka godzin dziennie będzie zostawał w przedszkolu z obcymi opiekunami, wśród obcych dzieci. Dlatego tak ważne jest, by pomóc się dziecku oswoić z nową dla niego sytuacją. Pomocne w tym będzie wszystko, co pomoże maluchowi poczuć, że żłobek lub przedszkole jest miłym, ciekawym miejscem, do którego chce się wracać. Ręcznik do rączek do żłobka to jeden z ważniejszych elementów przedszkolnej wyprawki dla dziecka. Zapewnia on dziecku możliwość komfortowego osuszenia rąk po ich umyciu i – jeśli jest odpowiednio dobrany – wspiera kształtowanie nawyku dbania o higienę. Warto zatem wybrać ręcznik do żłobka, który będzie dobrze kojarzył się naszemu maluszkowi i swoją formą wspierał wykonywanie podstawowych czynności higienicznych.

Ręcznik do rączek – jak wybrać?

Ręcznik do żłobka powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb dziecka. W celu zachęcenia maluszka do korzystania z ręcznika, warto wybrać model w ciekawym kolorze i formie. Dodatkowo, warto zadbać o to, by wybrany przez nas ręcznik do rączek do żłobka wyróżniał się na tle innych – dzięki temu unikniemy sytuacji, w której – ze względu na pomyłkę – nasza pociecha przez przypadek będzie używała ręczniczków innych dzieci.  Z pomocą przychodzą nasze ręczniki do rączek z uszkami – zastosowanie takiego dodatku dodaje uroku ręcznikowi i sprawia, że różni się on od innych, klasycznych modeli. Istotnym aspektem jest także miękkość ręczniczka – delikatna skóra maluszka wymaga specjalnej opieki. Ręczniki frotte mogą podrażniać skórę dziecka, dlatego z myślą o specjalnych potrzebach maluszków, nasze ręczniki wykonane są z certyfikowanej 100% bawełny wafel. Jest ona o wiele bardziej chłonna niż standardowe ręczniki frotte i dodatkowo nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Bawełna wafel jest także materiałem oddychającym, który dobrze utrzymuje ciepło i bardzo szybko schnie. Szczególnie istotny jest ten ostatni aspekt – nieprawidłowo wysuszony ręcznik szybko staje się siedliskiem bakterii. Bawełna wafel, ze względu na swoje szybkoschnące właściwości ogranicza ryzyko rozwoju i namnażania się bakterii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręcznika do rączek

Podczas kompletowania wyprawki dla naszego maluszka, często zadajemy sobie pytanie: ręcznik do żłobka – jak wybrać odpowiedni model? Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Ręcznik do rączek do żłobka powinien mieć niewielkie wymiary, tak, by korzystanie z niego było wygodne. Do najpopularniejszych rozwiązań należą modele o wymiarach 30x30 cm, 30x50 cm oraz 40x60 cm. Kolejnym istotnym aspektem, który zwiększy komfort użytkowania ręcznika, jest możliwość jego odwieszenia. Nasze ręczniki posiadają specjalny wieszaczek schowany za uszkami, który pozwoli na łatwe odwieszenie ręczniczka na wieszak. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest ilość ręczników niezbędnych do skompletowania wyprawki. Ręcznik do żłobka zaliczamy do akcesoriów higienicznych, które wymagają częstego prania. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie pociechy w przynajmniej dwa ręczniki do żłobka, co umożliwi ich regularną wymianę i systematyczne pranie. Dzięki temu całkowicie unikniemy możliwości namnażania się bakterii, ponieważ nasze ręczniki z bawełny wafel już same w sobie znacznie ograniczają prawdopodobieństwa zawilgotnienia ręcznika i rozwoju drobnoustrojów.

Ręcznik do rączek do żłobka lub przedszkola – czy jest różnica

Ręcznik do żłobka, do przedszkola, do domu – niezależnie od miejsca, do którego wybieramy aktualnie wyprawkę – powinien być delikatny dla skóry naszego maluszka i swoim wyglądem wyróżniać się na tle ręczniczków innych dzieci. Warto zatem postawić na ręcznik wykonany z bawełny wafel, która doskonale wchłania wodę bez konieczności pocierania skóry. Nasze ręczniki – dzięki swojej pastelowej kolorystyce i dodatku uszek – cieszą się dużym powodzeniem wśród najmłodszych. Ich ciekawa forma pozwala na łatwe odróżnienie ręczniczka wśród ręczników innych dzieci a delikatna w dotyku tkanina sprawia, że mycie rączek już zawsze będzie przyjemnością.

Zobacz także: Drzemka w żłobku i przedszkolu? Jakie okrycie dla dziecka wybrać

Blog

Przeczytaj ostatnie artykuły blogowe

Ręcznik do rączek – element wyprawki do żłobka lub przedszkola

Ręcznik do rączek do żłobka stanowi jeden z podstawowych elementów wyprawki maluszka, o którym warto pamiętać przed rozpoczęciem przygody w przedszkolu lub żłobku. Posiadanie przez dziecko własnego ręcznika w przedszkolu z pewnością pomoże w utrzymaniu higieny i kształtowaniu dobrych nawyków. Gdy kompletujemy wyprawkę dla naszego maluszka, często pojawia się pytanie o ręcznik do żłobka – na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru, jak dobrać odpowiedni ręczniczek? Jeżeli zastanawiasz się jaki ręcznik do rączek do żłobka będzie najlepszy dla Twojego maluszka, zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem na ten temat.

Przeczytaj
Drzemka w żłobku i przedszkolu? Jakie okrycie dla dziecka wybrać

Wyprawka do żłobka i przedszkola zawiera wiele elementów, takich jak odpowiednie obuwie, ubrania na zmianę, wilgotne chusteczki. Często jednak okazuje się, że poza tymi akcesoriami potrzebna będzie także pościel do żłobka lub specjalne okrycie na drzemkę w żłobku dla naszego maluszka. Ta kwestia powinna być dokładnie skonsultowana z przedszkolem lub żłobkiem, do którego wysyłamy naszego maluszka. Jeżeli masz już określone konkretne wymagania, które powinno spełniać okrycie do żłobka dla Twojego dziecka, warto zadać sobie pytanie: jaka pościel do żłobka będzie najlepsza. Kocyk do żłobka lub cały zestaw pościeli powinien spełniać określone kryteria. Jeżeli stoisz przed wyborem odpowiedniego zestawu dla swojego maluszka, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy.

Przeczytaj
Dlaczego ochrona głowy dziecka przed słońcem jest taka ważna?

Po długiej zimie z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych wiosennych promieni słonecznych i wyższych temperatur. W sezonie letnim chętnie wybieramy się z naszym maluszkiem na spacery i spędzamy z nim czas na świeżym powietrzu. Lato sprzyja także rodzinnym wyjazdom na wakacje. W ich czasie towarzyszy nam przyjemne słońce i wysoka temperatura – mogą one być jednak niebezpieczne dla naszego dziecka. Niemowlęta i małe dzieci są szczególnie narażone na szkodliwe działanie słońca ze względu na niecałkowicie wykształcone mechanizmy termoregulacji oraz delikatną, skłonną do przesuszania i podrażnień, skórę. Zanim wybierzemy się na długi spacer lub wakacje, warto dowiedzieć się jak dbać o głowę dziecka przed słońcem. Pozwoli nam to w pełni cieszyć się sezonem wakacyjnym i piękną pogodą bez obaw o zdrowie i komfort naszych pociech. Jeżeli zastanawiasz się jaka ochrona głowy dziecka przed słońcem będzie najskuteczniejsza, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy.

Przeczytaj

Nowości

Promocje

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl