Ręcznik do rączek – element wyprawki do żłobka lub przedszkola

Ręcznik do rączek – ważny element wyprawki

Szykując wyprawkę dla swojego maluszka należy mieć na uwadze, że to dla niego bardzo stresująca zmiana w życiu. Maluch, który do tej pory pozostawał jedynie pod opieką bliskich, na kilka godzin dziennie będzie zostawał w przedszkolu z obcymi opiekunami, wśród obcych dzieci. Dlatego tak ważne jest, by pomóc się dziecku oswoić z nową dla niego sytuacją. Pomocne w tym będzie wszystko, co pomoże maluchowi poczuć, że żłobek lub przedszkole jest miłym, ciekawym miejscem, do którego chce się wracać. Ręcznik do rączek do żłobka to jeden z ważniejszych elementów przedszkolnej wyprawki dla dziecka. Zapewnia on dziecku możliwość komfortowego osuszenia rąk po ich umyciu i – jeśli jest odpowiednio dobrany – wspiera kształtowanie nawyku dbania o higienę. Warto zatem wybrać ręcznik do żłobka, który będzie dobrze kojarzył się naszemu maluszkowi i swoją formą wspierał wykonywanie podstawowych czynności higienicznych.

Ręcznik do rączek – jak wybrać?

Ręcznik do żłobka powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb dziecka. W celu zachęcenia maluszka do korzystania z ręcznika, warto wybrać model w ciekawym kolorze i formie. Dodatkowo, warto zadbać o to, by wybrany przez nas ręcznik do rączek do żłobka wyróżniał się na tle innych – dzięki temu unikniemy sytuacji, w której – ze względu na pomyłkę – nasza pociecha przez przypadek będzie używała ręczniczków innych dzieci.  Z pomocą przychodzą nasze ręczniki do rączek z uszkami – zastosowanie takiego dodatku dodaje uroku ręcznikowi i sprawia, że różni się on od innych, klasycznych modeli. Istotnym aspektem jest także miękkość ręczniczka – delikatna skóra maluszka wymaga specjalnej opieki. Ręczniki frotte mogą podrażniać skórę dziecka, dlatego z myślą o specjalnych potrzebach maluszków, nasze ręczniki wykonane są z certyfikowanej 100% bawełny wafel. Jest ona o wiele bardziej chłonna niż standardowe ręczniki frotte i dodatkowo nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Bawełna wafel jest także materiałem oddychającym, który dobrze utrzymuje ciepło i bardzo szybko schnie. Szczególnie istotny jest ten ostatni aspekt – nieprawidłowo wysuszony ręcznik szybko staje się siedliskiem bakterii. Bawełna wafel, ze względu na swoje szybkoschnące właściwości ogranicza ryzyko rozwoju i namnażania się bakterii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręcznika do rączek

Podczas kompletowania wyprawki dla naszego maluszka, często zadajemy sobie pytanie: ręcznik do żłobka – jak wybrać odpowiedni model? Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Ręcznik do rączek do żłobka powinien mieć niewielkie wymiary, tak, by korzystanie z niego było wygodne. Do najpopularniejszych rozwiązań należą modele o wymiarach 30x30 cm, 30x50 cm oraz 40x60 cm. Kolejnym istotnym aspektem, który zwiększy komfort użytkowania ręcznika, jest możliwość jego odwieszenia. Nasze ręczniki posiadają specjalny wieszaczek schowany za uszkami, który pozwoli na łatwe odwieszenie ręczniczka na wieszak. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest ilość ręczników niezbędnych do skompletowania wyprawki. Ręcznik do żłobka zaliczamy do akcesoriów higienicznych, które wymagają częstego prania. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie pociechy w przynajmniej dwa ręczniki do żłobka, co umożliwi ich regularną wymianę i systematyczne pranie. Dzięki temu całkowicie unikniemy możliwości namnażania się bakterii, ponieważ nasze ręczniki z bawełny wafel już same w sobie znacznie ograniczają prawdopodobieństwa zawilgotnienia ręcznika i rozwoju drobnoustrojów.

Ręcznik do rączek do żłobka lub przedszkola – czy jest różnica

Ręcznik do żłobka, do przedszkola, do domu – niezależnie od miejsca, do którego wybieramy aktualnie wyprawkę – powinien być delikatny dla skóry naszego maluszka i swoim wyglądem wyróżniać się na tle ręczniczków innych dzieci. Warto zatem postawić na ręcznik wykonany z bawełny wafel, która doskonale wchłania wodę bez konieczności pocierania skóry. Nasze ręczniki – dzięki swojej pastelowej kolorystyce i dodatku uszek – cieszą się dużym powodzeniem wśród najmłodszych. Ich ciekawa forma pozwala na łatwe odróżnienie ręczniczka wśród ręczników innych dzieci a delikatna w dotyku tkanina sprawia, że mycie rączek już zawsze będzie przyjemnością.

Zobacz także: Drzemka w żłobku i przedszkolu? Jakie okrycie dla dziecka wybrać

Blog

Przeczytaj ostatnie artykuły blogowe

Jak kokon niemowlęcy może ułatwić Wasze życie rodzicielskie?

W świecie rodzicielstwa, każda chwila jest cennym darem. Jednak zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa i spokoju dla naszych maluszków to priorytet, który nie zawsze jest łatwy do osiągnięcia. Dlatego warto wspierać się w tym rodzicielstwie rozwiązaniami i produktami, które ułatwiają nam funkcjonowanie z noworodkiem i niemowlakiem. J

Przeczytaj
Jak przygotować się do porodu?

Moment narodzin dziecka jest jednym z najbardziej niezwykłych i emocjonujących momentów w życiu każdej rodziny. To początek nowego rozdziału, który zmienia wszystko nie tylko dla dziecka, ale także dla całej rodziny. Poniżej podpowiemy jak skutecznie przygotować się na ten niepowtarzalny moment porodu.

Przeczytaj
Jak zadbać o spokojny sen dziecka?

Zdrowy, odpowiednio długi sen jest istotną częścią doby każdego człowieka, a przede wszystkim dziecka. Noworodek potrzebuje nawet do 18 godzin snu, podczas gdy trzylatkowi wystarczy ich 12. Podczas snu dziecięcy organizm nie tylko się regeneruje, ale także przetwarza informacje,  emocje i zapamiętuje to, czego nauczył się w ciągu dnia. Dlatego bardzo istotne jest to by zapewnić maluszkowi jak najlepsze i bezpieczne warunki do wypoczynku.

Przeczytaj
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl